Προφήτης Ηλίας
Ο ναός του Προφήτη Ηλία βρίσκεται στο επάνω μέρος του χωριού. Παλαιότερα ήταν μοναστήρι και στα χρόνια της Τουρκοκρατίας στεγαζότανε η σχολή του Πραστου.
Σήμερα στον περίβολό του είναι το νεκροταφείο του χωριού. Τελευταία αναπαλαιώθηκε με πρωτοβουλία του Παπαλάμπρου Κοντομούρτου και της ενοριακής επιτροπής.
![04](../../cache/widgetkit/gallery/12/04-3c252ccb9d.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![03](../../cache/widgetkit/gallery/12/03-cdccfbf990.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![10](../../cache/widgetkit/gallery/12/10-120e86ed03.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![06](../../cache/widgetkit/gallery/12/06-57e7486499.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![08](../../cache/widgetkit/gallery/12/08-077190e602.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![11](../../cache/widgetkit/gallery/12/11-3995c867c8.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![02](../../cache/widgetkit/gallery/12/02-8d14afe23a.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![05](../../cache/widgetkit/gallery/12/05-9ec951f6f4.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![07](../../cache/widgetkit/gallery/12/07-a5e6cdf1ca.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![01](../../cache/widgetkit/gallery/12/01-e4e638f4e2.jpg)
Προφήτης Ηλίας
![09](../../cache/widgetkit/gallery/12/09-ddd8611b3e.jpg)
Προφήτης Ηλίας